گزارش موردی

سرطان بیماری متنوعی است از موارد خیلی محدود شونده تا موارد بسیار تهاجمی را شکل می دهد. سلول های سرطانی بنا به ویژگی های فردی و نژادی و شرایط محیطی افراد رفتارهای متفاوتی را از خود بروز می دهند. از این رو هنوز درمان قطعی همانند خیلی دیگر از بیماری ها برای آن توسط طب نوین ارایه نشده است. اما این بدان معنی نیست که شفای بیماری غیر قابل دسترسی باشد. برخی از انسانها با توکل به خداوند و تغییر سبک زندگی و پایداری در درمان و جستجو برای آشنایی با راه های شفابخش احتمالی دیگری که ممکن است وجود داشته باشد به بهبود دست یافته اند.
نکته مهم: هیچ گاه یک روش خاص برای غلبه بر سرطان بتنهایی کافی نیست و مجموعه ای از اقدامات همه جانبه برای توفق بر سرطان ضروری است.
هشدار: افرادی که در این بخش معرفی شده اند از طریق جستجو در منابع اینترنتی بدست آمده اند. از این رو تشخیص صحت ادعای آنها بعهده خواننده می باشد. افراد می توانند روش درمانی آنها را با افراد متخصص در میان بگذارند و در مورد فایده و ضرر احتمالی تصمیم گیری نمایند.

Resolving the issue with synchronization in old version

ریتا

ریتا دچار سرطان سینه موضعی می شود. توده او با جراحی برداشته می شود و تحت پرتو درمانی قرار می گیرد. سپس او تصمیم می گیرد که از رژیم گرسون پیروی کند و در ادامه ...

The meeting of developers of cross-platform apps

اگرچه تحقیقات علمی کمی بر روی رژیم گرسون انجام شده است اما معدود تحقیقات انجام شده نشان می دهد که این رژیم ممکن است سبب افزایش طول عمر بیماران با سرطان شود. مکس گرسون در مقاله ای ویژگی های رژیم خود را ارایه کرد (منبع). مولاسیوتس و پیت (2007) نشان دادند که رعایت رژیم گرسون در دو نفر با سرطان سینه سبب افزایش طول عمر آنها شده است (منبع). هیلدربرند و همکاران (1995) در مطالعه ای نشان دادند که رژیم گرسون با افزایش طول عمل بیماران دارای سرطان غدد لنفاوی ارتباط داشته است (منبع).

The meeting of developers of cross-platform apps

رژیم غذایی گرسون

رژیم درمانی گرسون روشی طبیعی برای تحریک بدن به بهبود خود است و برپایه رژیم غذایی گیاهی اصیل و آبمیوه و تنقیه قهوه می باشد. این رژیم بر این فرض استوار است که بافت مرده در بدن بواسطه آنزیم های میوه ها از بین خواهد رفت و تنقیه قهوه سموم را از کبد خارج خواهد نمود. در این رژیم چربی و پروتیین و نمک به میزان بسیار اندک وجود دارد (منبع).

Resolving the issue with synchronization in old version

استفانی لارو

خانمی در سن ۳۰ سالگی به سرطان سینه با انتشار به استخوان دچار می شود. در حالیکه پیش آگهی بیماریش فقط یکسال زندگی را برای او پیش بینی می کرد اما او توانست تا ۱۲ سال بعد به زندگی ادامه دهد و در ادامه ...
روش کار ریک سیمپسون بر اساس مصرف 60 گرم در یک دوره 90 روزه می باشد (منبع).

مطالعات متعددی نشان داده اند کانابیدیول (CBD) قادر به مهار تهاجم سلول های سرطان سینه به بافت های اطراف می باشد (منبع - منبع - منبع). این اثر با تترا هیدور کانابینول (THC) نیز مشاهده شده است (منبع). اثر این ماده بر روی سرطان وابسته به دوز است یعنی مقدار مصرف بیشتر با اثرات درمانی بیشتر همراه است (منبع).
انجمن سرطان ایالات متحده اعلام می کند که کانابیس (گیاه شاهدانه) در شرایط آزمایشگاهی و بر روی حیوانات دارای اثرات ضد سرطانی بوده است اما مطالعات انسانی در این زمینه هنوز کامل نشده است. دو دارو بنام درونابینول و نابیلون از این گیاه در ایالات متحده توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تایید شده است (منبع). ریک سیمپسون (Rick Simpson) تجربه موفق خود را در درمان سرطان در کتابی با عنوان پاسخ طبیعت برای سرطان توضیح داد ( دانلود).

این گیاه دارای خواص ضد التهابی بسیار قوی است. دارای دو ماده اصلی ضد التهابی (CBD) و (THC) می باشد. خاصیت توهم زایی آن به (THC) بر می گردد و (CBD) فاقد آن است. این گیاه دو نوع گونه (Indica) و (Sativa) دارد که معمولا (Indica) میزان (THC) بیشتری ارایه می دهد. مصرف این گیاه بصورت های مختلف توصیه شده است. برگ سبز و گل آن بصورت تازه خوری همراه با آب میوه مصرف می شود. روغن استحصال شده از برگ و گل آن نیز بصورت خوراکی توصیه شده است. جهت مصرف بایستی از دوزهای بسیار کم شروع شود و بصورت تدریجی و در دراز مدت افزایش یابد. مصرف آن حتما بایستی تحت نظر فرد متخصص در این زمینه باشد (انجمن بالینگران کانابیس). عوارض جانبی این ماده در برابر فایده آن برای بهبود سرطان محدود است (منبع).

The meeting of developers of cross-platform apps

گیاه شاهدانه

گیاه شاهدانه از دیرباز خاصیت شفابخشی داشته است. روغن استحصال شده از برگ و گل شاهدانه (Cannabis oil) در برخی از کشورها برای درمان بیماری ها با نسخه پزشک تجویز می شود. روغن دانه شاهدانه (Hemp seed) دارای خواص شفابخشی روغن گیاه شاهدانه یا روغن کانابیس نمی باشد.